Dijital Strateji

Dijital Pazarlama

Fuarlara katılmak, televizyon ve radyoya reklam vermek, billboard, metro, otobüs vb. yerlerde reklam yayınlamak halen etkili fakat yüksek maliyetli klasik reklam yöntemleridir.

Dijital pazarlama mevcut tüm klasik pazarlama yöntemlerine kıyasla hem daha ekonomik hemde doğru sektör ve stratejiler belirlendiğinde daha hızlı sonuç verebilen bir pazarlama elemanıdır.

Ürünlerinizin, markanızın, hizmetlerinizin daha fazla kitlelere ulaşmasını istiyorsanız dijital pazarlama stratejisi oluşturmanız gerekmektedir. Dijital pazarlama, klasik pazarlama metodlarına göre daha ekonomik ve ölçülebilir bir pazarlama yönetimidir.

Sizinde Dijital Pazarlama Stratejiniz Varmı?

image
image
image

Web siteniz hem arama motorlarına uygun hale getirilmeli, hem de dijital pazarlama stratejinize göre yeniden yapılandırılmalıdır. Markanızı öne çıkarmak, ürünlerinizi öne çıkarmak iki farklı hedef iken, dijital platformlarda da farklı stratejiler ve uygulamalar gerektirmektedir.

Web sitenizin güncel teknolojileri ve standartları desteklemesi aynı şekilde kullanıcı deneyimi açısından dijital pazarlamada önemlidir. Güncel bir web sitesi tüm dijital pazarlamanın denge noktası olacaktır.

Dijital Pazarlama bir çok klasik pazarlama sisteminin sanal dünyaya aktarılmış biçimidir. Amaç doğru hedef kitleye hızlı ulaşıp hızlı sonuç alabilmektedir.

Analiz ve raporlama tekniklerinin çok gelişmesi ile beraber e-pazarlama araçları ile şehir, ilçe, yaş grubu, cinsiyet, ilgi alanları vb. bir çok kritere göre pazarlama stratejisi oluşturur doğru kişilerin doğru içerikleri görmesini sağlarsınız.

SEO Nedir ?

"SEO" (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

Şirketime Olan Avantajı Nedir ?

E-ticaret sitesi, şirketimizin kurumsal web sayfası ya da bir blogumuz olsun. Bir web sitesi ziyaretçileri için var ve bir şekilde sitemize ziyaretçi çekmeyi amaçlıyoruz. Bunun için deneyebileceğimiz alternatif yöntemler var. Fakat çoğu ciddi maliyetler gerektiriyor. Diğer yandan ürün ya da hizmetlerimize ihtiyaç duyan insanlar, araştırmalarını arama motorları üzerinden yapıyorlar. Web sitemizin arama motorları tarafından sevilmesi ve arama motorlarının bizim içeriğimiz ile eşleşen kullanıcıları bize yönlendirmesi en etkili ve nispeten düşük maliyetli ziyaretçiye ulaşma yöntemi olarak parıldıyor. Elbette bunun için önce arama motorlarını buna ikna etmeniz gerekiyor.